11.05.2020  13:49
SON GÜNCELLEME: 
11.05.2020  13:50
KAYNAK: 
ANKARA/AA

TOKİ'den bir kura daha: 8 bin 900 sosyal konut daha sahibini bulacak

TOKİ'nin sosyal konut kuraları hakkında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum "100 Bin Sosyal Konut projemiz kapsamında, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta, Adana ve Gaziantep'te kuralarımızı çekeceğiz. Böylece 8 bin 900 konutumuzun daha sahipleri belli olacak" dedi.

+
-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından dar gelirlilere yönelik sosyal konut projeleri ile ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak sosyal konut projelerinde hız kesmediklerini belirten Kurum, "50 bin sosyal konut projemiz kapsamında, 35 bin 252 konutun inşa süreci devam ediyor." ifadelerini kullandı. 

Geri kalan konutların da ihale ve proje çalışmalarını yaptıklarını aktaran Kurum, şunları kaydetti: 

5 İLDE DAHA KURA ÇEKİLECEK

"100 Bin Sosyal Konut projemiz kapsamında, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta, Adana ve Gaziantep'te kuralarımızı çekeceğiz. Böylece 8 bin 900 konutumuzun daha sahipleri belli olacak. 100 bin sosyal konutun temellerini inşallah Haziran ayı sonunda atmaya başlıyoruz. Hedefimiz, o özlediğimiz mahalle anlayışı ve yatay mimari esasıyla vatandaşlarımızı, bol yeşil alanı ve sosyal imkanları olan, sağlam, güvenli ve huzurlu yuvalarına bir an önce kavuşturmak."

DİĞER HABERLER
Yangın kontrol altına alındı
Daha çok şaşırtacağız sizi
Arz kabuğu çatırdamaya başladı
Van Gölü'nde en acı gün!
6 yaşındaki kızıyla birlikte öldürüldü!
TBB Emek Komisyonu üyeleri istifa etti
Pençe-Kaplan Operasyonu'ndan acı haber