04.05.2020  15:40
KAYNAK: 
ANKARA/DHA

Bakan Kurum: Muğla'da 18 projede 499 yapının yıkımını tamamladık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz yıl 2 kez ziyaret ettiğimiz Bodrum'da, kıyı ve koylarda yapılan denetimlerle, imara aykırılıklar taşıyan yapıların yıkılacağına dair verilen sözü hatırlatarak, 'Muğla'da 18 projede 499 yapının yıkımını tamamladık, yapı sahiplerine idari para cezaları uyguladık' dedi.

+
-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her noktasında havadan, denizden ve karadan olmak üzere denetimleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini bildirdi.

İmara aykırı, doğal güzellikleri bozan yapıların tespit ve yıkım çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Bakan Kurum, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıl 2 kez ziyaret ettiğimiz Bodrum'da, kıyı ve koylarda denetimler gerçekleştirmiş, imara aykırılıklar taşıyan yapıların yıkılacağı sözünü vermiştik. Muğla'da 18 projede 499 yapının yıkımını tamamladık, yapı sahiplerine idari para cezaları uyguladık. Son olarak dünyada nadir türlerden biri sayılan Akdeniz foklarının evi Bodrum Küdür Yarımadası'nın koruma statüsü artırılarak Kesin Korunacak Hassas Alan ilan edilmesiyle birlikte buradaki plaj işletmeleri ve iskelelerin yıkımını gerçekleştirdik. Yerel yönetimlerimizden beklentimiz, başta korunan alanlarımız olmak üzere imara aykırı yapılarla ilgili gerekli idari işlemi kararlılıkla yapmaları. Kaçak yapıyla mücadeleyi belediyelerimizle birlikte yürüteceğiz. Doğal güzelliklerimizi geleceğe en güzel haliyle bırakacağız."

DİĞER HABERLER
Yangın kontrol altına alındı
Daha çok şaşırtacağız sizi
Arz kabuğu çatırdamaya başladı
Van Gölü'nde en acı gün!
6 yaşındaki kızıyla birlikte öldürüldü!
TBB Emek Komisyonu üyeleri istifa etti
Pençe-Kaplan Operasyonu'ndan acı haber